Prawo rodzinne to nasza największa pasja. Wiemy, jak ważne i delikatne są sprawy dotyczące najbliższych osób. Rozumiemy też jak trudno powierzyć jest najbardziej intymne sprawy komuś obcemu. Ale zrobimy wszystko, by dać Ci wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Przeprowadzimy Cię przez ten szczególny czas.
Oto sprawy, w których możemy Ci pomóc:
1. Rozwód:
- jeśli chcesz złożyć pozew o rozwód – pomożemy Ci zebrać dokumenty i dowody, napiszemy pozew, przygotujemy do rozprawy, przez cały ten trudny czas będziemy cały czas przy Tobie
- jeśli Twój małżonek chce się z Tobą rozwieść – pomożemy Ci przygotować się do tego trudnego wydarzenia, powiemy na co możesz liczyć, napiszemy odpowiedź na pozew
2. Separacja
- nie jesteś gotowa na rozwód? Myślisz o separacji? Powiemy Ci czym różnią się obie instytucje i podpowiemy, która z nich będzie dla Ciebie najkorzystniejsza
3. Alimenty
Kto i komu powinien je płacić? W jakiej wysokości? Co zrobić żeby je dostać? Jak wyegzekwować ich płacenie? Chętnie odpowiemy na te i inne pytania, a także pomożemy we wszelkich formalnościach związanych z alimentami:
- na dziecko od rodzica
- na dziecko od dziadków
- na rodzica od dorosłego dziecka
- na byłego małżonka
- w sprawach o podwyższenie alimentów
- obniżenie alimentów
- uchylenie alimentów
4. Władza rodzicielska i kontakty z dzieckiem
Nie każdy wie, że władza rodzicielska nie jest tym samym, co kontakty z dzieckiem. Ta pierwsza przysługuje przeważnie obojgu rodzicom i wiąże się m.in. z dbałością o rozwój dziecka, jego ochrona, reprezentowanie go, zarządzanie jego majątkiem.
Pod pojęciem kontaktów należy rozumieć przede wszystkim przebywanie z dzieckiem, czyli spotkania, rozmowy telefoniczne, korespondencja sms-owa czy mailowa.
Bardzo ważne, aby pamiętać, że ograniczenie władzy rodzicielskiej jednego z rodziców nie będzie prowadziło do automatycznego pozbawienia go kontaktów z dzieckiem.
Pomożemy Ci w takich sprawach jak:
- ograniczenie władzy rodzicielskiej
- pozbawienie władzy rodzicielskiej
- ustalenie kontaktów z dzieckiem (odwiedziny w miejscu zamieszkania, zabieranie poza miejsce zamieszkania, wyjazdy, wspólne święta itd.)
- opieka naprzemienna
5. Podział majątku
Rozwód i podział majątku to zasadniczo dwie odrębne sprawy. W wyroku rozwodowym sąd może dokonać podziału majątku tylko na wniosek jednego z małżonków i tylko wtedy, jeżeli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu. Można zatem być po rozwodzie, a nigdy nie podzielić majątku.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub opisania sprawy w wiadomości w poniższym formularzu: